Choinka stała się nieodłączną ozdobą naszych domów w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Pierwsze choinki chrześcijanie ozdabiali jabłkami i figurkami z papieru, z czasem zaczęto zawieszać na drzewkach również ciasteczka i pierniki. Dziś mamy ogromny wybór ozdób choinowych, od szklanych bombek po plastykowe i drewniane zawieszki. Dekorowanie choinek zaczęło odzwierciedlać styl wnętrz naszych mieszkań, a co za tym idzie jej wygląd zmienia się z roku na rok wraz z kolejnymi trendami. Kilka lat temu modę na wielokolorowe choinki zastąpiła popularność choinek ubranych jednokolorowo. W tym roku do łask wracają choinki kolorowe z ręcznie wykonanymi ozdobami.

Przyzwyczajeni jesteśmy do tradycyjnej, zielonej choinki jednak nowym trendom uległo również samo świąteczne drzewko, w tym roku przede wszystkim liczy się oryginalna choinka. Dotychczas wydawało nam się, że nic nie zastąpi zielonych igiełek, okazuje się, że choinka może być wykonana z aluminium, może zostać zrobiona ze sznurka i gwoździ przybitych do ścianki, które nadadzą sznurkowi kształt choinki. Można ją również wymalować kredą na ścianie, lub przykleić kolorowe filcowe kulki do ściany tak by odzwierciedlały swoim kształtem drzewko, alternatywną stały się również choinki z płyty MDF.

Ubieranie świątecznego drzewka może być prawdziwą sztuką i dobrą zabawą. Choinka w tym roku może pozostać drzewkiem tradycyjnym lub ulec najnowszym trendom. Wybór należy do nas.